Augustas ir jo EST istorija

Mano nuotykiai Latinovac kaimelyje
Į Latinovac kaimelį atvykom naktį, aplinkui buvo tamsu, nebuvo aišku, kur atvykom. Kai atvykau į namą, kuriame gyvenu, visi jau miegojo, buvo tylu, užmigau klausydamas nakties garsų ir paukščių, kurių visa gausybė gyvena mūsų kieme. Taigi pirmas įspūdis buvo geras.
Pirmas savaites jaučiausi kaip vasaros stovykloje, turėjom įvairios veiklos, bendravom tarpusavyje, geriau pažinom vieni kitus, ėjom į žygį.

Vėliau prasidėjo didesni darbai, stovykla, meno festivalis. Į stovyklą neatvyko daug žmonių, tačiau mūsų buvo užtektinai, žaidėme žaidimus, dalyvavome orientacinėse varžybose, vakare sėdėjom aplink laužą. Taip pat vienas didesnių darbų buvo sienų, grindų lipdymas iš naturalaus molio mišinio, kurį reikėjo paruošti, taip pat ir darbo vieta turėjo būti paruošta iš anksto, taigi viskas vyko kelias dienas. Pasiruošimo darbus atlikome prieš naturalių statybų meistrams atvykstant, jiems atvykus ėmėmės darbo, kad galėtume atlikti ir išmokti kuo daugiau.

Tikriausiai didžiausias įvykis buvo konvergencija, tai vyko 3 dienas, per jas sutikom daug žmonių iš įvairių šalių, pagrinde iš aplinkinių šalių, dauguma atvyko su savais darbais, kūryba, taigi turėjom puikią galimybę susipažinti su jų darbais. Taip pat konvergencija buvo svarbus įvykis vienam iš koordinatorių bei atvykusiems žmonėms , kadangi jie apsigynė diplomus.
Taip pat Latinovac man patiko dėl puikaus, šilto oro vasaros dienomis, gražaus kraštovaizdžio , žvaigždėto dangaus naktimis. Taip pat man patinka vieta, kurioje gyvenu, kiemas labai gražus, pilnas gyvūnų, gražiai prižiūrėtas. Šeimininkas daug dirbantis, tačiau vis tiek sugeba prižiūrėt visą ūkį, gyvūnus.

Ir žinoma, tikriausiai pati smagiausia dalis viso projekto, tai keliauti, pamatyti Kroatiją ir kitas gretimas šalis, garsius miestus, tačiau ne visada reikia keliauti, pačiam Latinovac kaimelyje mes taip pat sutinkame naujų žmonių, iš įvairių šalių, pavyzdžiui Prancūzijos, JAV.

Šis projektas yra gan įvairiapusis, gali daug išmokti, patirti, pamatyti, išgirsti, sutikti daugybę naujų žmonių ir manau, kad verta buvo dalyvauti šiame EST projekte, žinoma ne kiekvienam galbūt patinka tie patys dalykai, tačiau, manau, kiekvienas gali čia rasti kažką naujo, naudingo, o ar tau čia smagu, nuobodu, linksma, nuostabu, manau, daugiausia priklauso nuo tavęs pačio.

Augustas EST savanoris Kroatijoje