Justinos EST savanorystė Slovėnijoje tęsiasi

Vasaros čia labai šiltos, beveik kiekvieną dieną oras geras, šviečia saulė. Dauguma vietinių vyksta atostogauti į Kroatiją. Aš taip pat panaudojau savo atostogų dienas ir pakeliavau birželį ir liepą. Buvau nuvykusi į muzikos festivalį InMusic12 Zagrebe, Triglav Nacionalinį parką, Slovėnijos pajūrį, taip pat aplankiau draugus Vengrijoje ir Italijoje. Keletas draugų buvo atvykę pasimatyti su manimi Slovėnijoje.

Darbo dienomis organizuojame sporto ušsiėmimus ir kūrybiškumo dirbtuves. Vasaros metu daugiau vaikų ateidavo į jaunimo centrą tiesiog praleisti dieną, dabar prasidėjus mokslo metams jie apsilanko rečiau. Paskutinėmis rugpjūčio savaitėmis turėjau daugiau veiklos. Suorganizavau keletą savo renginių pilates rytinę treniruotę ir multikultūrinę dieną, pagelbėjau studentų festivalio „Štuor“ metu. Tad rugpjūtis buvo intensyvesnis negu įprastai.


Taip pat porą kartų dalyvavau kitų savanorių organizuotose renginiuose. Smagu nuvykti į kitus miestus ir susitikti su savanoriais iš visos Slovėnijos. Paskutinį kartą dalyvavau EST renginyje Litijoje, dvi EST savanorės savo finaliniam projektui paėmė interviu, ką mes manome apie EST ir vėliau sukurs apie tai video.
Ir toliau praleidžiu daug laiko gamtoje. Apie 70% Slovėnijos teritorijos užima miškai. Mėgstu pabėgioti, žygiuoti. Ruošiuosi Liublijanos pusmaratoniui. Kažkur skaičiau, kad labai svarbu pasirinkti tinkamą projektą, o tada ir šalį. Mano nuomone ir pakalbėjus su kitais savanoriais atrodo, kad nevisada projektai pasiteisina lūkesčius, bet pats buvimas svečioje šalyje duoda daug naujų potyrių, todėl labai svarbu ir šalies pasirinkimas.

Bendrai labai džiaugiuosi, kad nusprendžiau atlikti EST. Prieš tai turėjau progą studijuoti kitoje šalyje, bet čia išvis kitokia patirtis. Pirmą kartą esu vienintelė lietuvė. Per visą savo savanorystės laiką atsitiktinai sutikau du Lietuvius studentus gegužės mėnesį, ir dar mačiau Lietuvius fanus per Slovėnijos-Lietuvos futbolo mačą. Taip pat visi EST savanoriai yra labai skirtingi. Mes ne to paties amžiaus, mūsų skirtingi išsilavinimai ir gyvenimiškos patirtys. Dėl to labai įdomu, daug mąstymo ribų/principų sugriuvo, tapau atviresnė kitokiam požiūriui. Taip pat labiau pažinau save, atsirado naujų idėjų ateičiai.