Mano EST patirtis Airijoje – dalinasi Gabija

Sveiki, aš esu Gabija Petkevičiūtė. Šiuo metu savanoriauju Airijoje ir norėčiau papasakoti kaip čia atsiradau.

Mano kelias į Airiją nebuvo labia aiškus. Baigus savo studijas Lietuvoje turėjau pasirinkimą ieškotis darbo. Bet nebuvau tikra ar noriu dirbti pagal pasirinktą profesiją ir norėjau išbandyti kažką naujo. Studijų metu išbandžiau ERASMUS+ studentų mainų programą ir turėjau galimybę penkis mėnesius mokytis ir gyventi Kipre. Ten praleistą laiką labai vertinu ir pradėjau ieškotis panašios galimybės. Vienas iš pažįstamų rekomendavo šią organizaciją ieškant EST projektų. Man nusišypsojo sėkmė, nes radau paskutinės minutės kvietimą, VšĮ Creativitas puslapyje, savanoriauti Airijoje ir po interviu internetu gavau patvirtinimą, kad esu priimta.

Mano organizacija Airijoje yra “Youth Work Ireland Galway”, jie kuruoja jaunimo centrus Galway regionę, o mano darbo vieta yra Tuam mieste, viename iš jaunimo centrų. Jų tikslas yra jauniems žmonėms sukurti galimybę nustatyti ir realizuoti savo potencialą saugioje ir palaikančioje aplinkoje. Taip pat centre yra teikiamos neoficialios švietimo ir plėtros paslaugos žmonėms nuo 10 iki 21 metų, Tuam mieste ir aplinkiniuose rajonuose. Šiuo metu padedu organizuoti jaunimo grupes, parinku veiklas tinkamas jų amžiui. Labiausiai tenka dirbti su vaikų grupe nuo 10 iki 12 metų, jos metu su vaikais kepame skanėstus, gaminame darbelius ar žaidžiame žaidimus.Tenka pakeliauti ir aplankyti jaunimo centrus kituose miestuose, kai jiems prireikia papildomos pagalbos. Vieną savaitgalį praleidau Dubline kartu su savanoriais iš visos Airijos, nes mums buvo suorganizuoti mokymai. Jų metu susipažinau su savanoriais iš skirtingų šalių, sužinojau kokiuose projektuose jie dirba. Neseniai teko sudalyvauti ir apdovanojimuose, kurių metu vieną vaikų grupė iš mūsų centro laimėjo savo kategorijoje.

Per šiuos kelis menesius teko susipažinti su gausybę darbuotojų ir savanorių. Taip pat stengiuosi tobulinti savo anglų kalbos žinias, keliauti ir apžiūrėti Airiją. Labai rekomenduoju išbandyti EST, nes tai tikrai gera galimybė išvykti į kitą šalį, joje pagyventi, susipažinti su naujais žmonėmis ir įgauti naujų darbo įgūdžių.